Świat ujrzał ‚promień śmierci’

promień śmierci Nicoli Tesli

W opuszczonej ruderze w Arlington (Nowy Jork) odkryto zdjęcia nieznanych dotąd wynalazków Nicoli Tesli – jedno z nich przedstawia najprawdopodobniej skonstruowany w 1907 roku legendarny promień śmierci.

W kwietniu 1908 roku Nicola Tesla – chorwacki geniusz, zaciekły przeciwnik Thomasa Edisona – oświadczył w wywiadzie prasowym, iż dysponuje bronią mogącą unicestwić dowolne miejsce na Ziemi. Dwa miesiące później w pobliżu jeziora Bajkał nastąpiły niewyjaśnione do dziś zdarzenia, znane jako katastrofa tunguskaschemat

коБи

Reklamy

Komentarzy 7 to “Świat ujrzał ‚promień śmierci’”

 1. madafaka Says:

  Przypisywanie katastrofy tunguskiej Tesli to trochę nadużycie wydaje mi się. Geneza tej katastrofy jest zupełnie inna (polecam sięgnąć do źródeł), poza tym zdaniem wielu wynalazca nie byłby skłonny do zrobienia czegoś takiego. Pewnym jest natomiast, że Tesla był jednym z największych umysłów w dziejach Ziemii.

 2. tonguetonic Says:

  Zgadzam się w pełni. Jednak tak bardzo podoba mi się hipoteza, jakoby katastrofa była wynikiem testowania nowego wynalazku przez Teslę, że lubię w nią wierzyć:) Co jest też o tyle uzasadnione, że tak czy siak przyczyny katastrofy leżą nadal w sferze przypuszczeń.

 3. Co do testowania jego wynalazku moge się zgodzić, ale jedno co mnie nie pokoi w tym zdjeciu odnalezionym w jego pracowni to wizerunek bezpiecznika automatycznego który został wprowadzony do produkcji nie tak dawno temu, pozatym po jego śmierci do jego mieszkania weszło wojsko i zabrało jego prace, wątpie żeby pozostawili fotografie tak ważnego urządzenia w czasach konfliktów, gdzie by napewno im się przydało do prac tajnych.

 4. A te dwie wtyczki po lewej wyglądają jak czincze od telewizora, wizerunek rysunku technicznego pochodzi z ręki Tesli, ale co do zdjęcia to mam wątpliwości, czy mógłby ktoś to wyjaśnić, w szczegulności sprawe bezpiecznika automatycznego.

 5. Rzeczywiście, Panie Janku – to zdjęcie może być jedną wielką ściemą. Na tym blogu zresztą nic nie jest pewne:)

 6. Może trochę usystematyzujemy wiadomości i fakty tu występujące. Zdarzenie z 30.czerwca 1908 roku zwane potocznie katastrofą tunguską na pewno nie było upadkiem meteorytu jak podają media i encyklopedie ponieważ żadnych śladów meteorytu na miejscu nie znaleziono. Moim zdaniem nie był to także wynik działania promienia śmierci którego zasięg w owym czasie wynosił około 250 mil czyli tylko około 600 km, a i siła działania jakby nie taka. Siła wybuchu na Syberii wg ostrożnych szacunków była większa 1-2 tys. razy od bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. Z bardzo wielu badań prowadzonych po tym zdarzeniu większość wyników została utajniona z oznaczeniem ściśle tajne – specjalnego znaczenia. (W 1949 roku rosjanie na rozkaz Berii długo badali to zdarzenie ale raporty utajniono) Jednak pewne jest to że na dwa miesiące przed zdarzeniem Tesla wypożyczył z biblioteki bardzo dokładne plany północnej syberii. Wydaje się że szukał miejsca najmniej zaludnionego w tym rejonie. Wydaje się więc że lokalizacja tak silnej eksplozji w rejonie najmniej zamieszkałym była dokładnie i precyzyjnie przygotowana. Moim zdaniem Tesla przeprowadził próbę z wyładowaniem atmosferycznym podobnym do pioruna kulistego. Jest to oczywiście tylko hipoteza ale oparta na fakcie spalenia wszystkiego w obrębie wybuchu wraz z korzeniami drzew pod ziemią. Takiego spalenia nie można wywołać niczym innym jak tylko plazmą o bardzo wysokiej temperaturze. Poza tym aparatura do kondensacji ładunku zlokalizowana na Long Island w USA z której korzystał Tesla jest na tym samym równoleżniku co miejsce wybuchu na Syberii więc to potwierdza hipotezę. Poza tym przesyłanie ogromnych ładunków energii na duże odlgłości było zawsze największą inspiracją Tesli już od wczesnego dzieciństwa. Szkoda tylko że takie wynalazki które mogły służyć człowiekowi dziś są wykorzystywane przeciwko niemu. Instalacja systemu HAARP i modyfikacja pogody na ziemi niestety jest tego dobitnym przykładem.

 7. W poście nie ma za wiele do systematyzowania, można za to poodzielać ziarno (czcionka zwykła) od plew (czcionka wytłuszczona) ;) Dziękujemy za nieznane nam dotąd informacje dotyczące katastrofy tunguskiej i promienia śmierci. Historia autentycznie zapiera dech w piersiach. Aż dziw, że jeszcze jej nikt nie sfilmował (?).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: