Się postarzał

Tytułowe słowa to nazwa fascynującej zabawy, która może stanowić idealną alternatywę dla tak popularnego dziś sprzętu ogłupiającego nasze pociechy. Wszystko, czego potrzebujemy to czysta kartka, ołówek i gumka. Zabawa polega na narysowaniu człowieka i stopniowym jego postarzaniu.

#1I

Na początku rysujemy buzię niemowlaka. Najlepiej niech będzie to kilka prostych kresek, oczy postaci powinny być zamknięte.

#2II

Drugim etapem jest otwarcie oczu i ust naszego bohatera, dorysowanie mu delikatnych włosów i innych drobnych zmian rozwojowych.

#3III

Włosy stopniowo zagęszczamy, aż oblicze zacznie przypominać dojrzewającego młodziana. Warto zagęścić również brwi.

#4IV

Nastaje czas poważnych zmian w życiu, co manifestuje się zapuszczeniem przez naszą postać wąsika i bródki muszkietera. Niedługo potem koniecznym staje się włożenie okularów, na policzku zaś wyskakuje pieprzyk.

#5V

Następne stadium to tzw. okres tragiczny. Bohater ulega poważnemu wypadkowi. Pod jednym okiem ma trudno gojącą się ranę, a pod drugim bliznę po szwie. Aby nie było widać innych obrażeń, hoduje obfity zarost i kryje oczy pod ciemnymi okularami. Na skutek traumatycznych przeżyć z twarzy znika uśmiech.

#6VI

Rana zagoiła się, pojawiają się za to pierwsze zmarszczki. Inne oznaki starzenia to wyrodniejący nos, łysienie oraz ubytki w uzębieniu. Na dodatek gościowi odbiło i postanowił na starość przebić sobie ucho.

#7VII

Coraz więcej zmarszczek, coraz mniej włosów (wymazujemy je gumką, za pomocą której uzyskujemy też efekt siwiejącej brody).

#8VIII

Nie mając już czego wymyslać dorysowujemy kolejne zmarszczki, ewentualnie skutki chorób. W końcu twarz staje się prawie czarna i nawet wymazywanie gumką nic nie daje – wtedy robimy tzw. głupociano i bazgrolimy wszystko.

Z uwagi na większą możliwość uwzględnienia zarostu i łysienia poleca się rysowanie mężczyzn.

Zabawa uczy szacunku do starszych, rozwija wyobraźnię i zdolności manualne, wyładowuje w bezpieczny sposób agresję oraz uświadamia, że w życiu nie ma lekko.

коБи

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: