Listy do Francji, cz.VI: Annals of Rome

Po powrocie ze szkoły w pośpiechu zjedliśmy obiad i przeżuwając jeszcze ostatnie kęsy smażonej ryby rzuciliśmy się na ukochany komputer. Rano były z nim pewne problemy: przez około godziny nie mogliśmy go uruchomić, za co Mati zdzielił mnie kolanem po kręgosłupie – podejrzewał, że to z powodu niewyłączenia przeze mnie na noc akumulatora z prądu. Teraz z kolei zaczęły się kłopoty z ustawianiem zapisu, na szczęście po pieczołowitej manipulacji głowicy magnetofon wczytał grę bez erroru. Annals of Rome, pasjonująca strategia, dała się porównać chyba jedynie z Cywilizacją na Amigę, o której sporo nasłuchaliśmy się od Malmy.annals of rome 2Nasze imperium rosło w istną siłę. Borykaliśmy się wprawdzie chwilowo z rebeliami w Grecji i Azji Mniejszej, nie przeszkadzało to nam jednak w dalszym prowadzeniu ekspansji: na celowniku znalazło się północne wybrzeże Afryki.

To ile auxilliares wysłać do Egiptu?

– Daj wszystkich! Zmiażdżymy ich kompletnie!!!annals of rome 3Decyzja okazała się chybiona, bo w Libii zostały raptem dwa oddziały, co stało się początkiem końca naszego władania na Czarnym Lądzie, a wkrótce także w Europie. Winą za upadek cesarstwa obarczyłem Matiego, który nazbyt ponaglał inwazje i doprowadził do totalnego rozproszenia armii. Niestety, akurat kiedy szarpałem go za włosy, do pokoju wszedł tata.

– Co się tu dzieje?! Ten komputer to chyba trzeba będzie zamknąć. Zamiast gdzieś iść na boisko pograć z chłopakami to ślipią jak te półgłówki…

Mama podniosła krzyk, żeby tata nas nie wyzywał. Zapanowała ogólna przygnębiówka, więc czym prędzej wyłączyliśmy sprzęt. Ja otwarłem sobie encyklopedię, Mati przerysowywał Kazimierza Wielkiego z poczetu Matejki.

коБи

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: