W pułapce światów (odc. 1.)

vid Mooner przemierzał czarną przestrzeń z prędkością szalonego mercedesa. Czerń była absolutna,  toteż nie widział nic na odległość wyciągniętej ręki. Nie mógł uwierzyć, że tak może wyglądać Przyziemie. A jednak po chwili zaczęły się pojawiać pierwsze postacie, tak strasznie białe, jak latarnie nagle wyskakujące z ciemności nocy. Zvid starał się im nie przyglądać, bo wiedział, jak trudno wtedy się od nich odczepić. Na szczęście krajobraz zaczął powoli się rozjaśniać. Zvid zrozumiał, że szczęśliwie przedostał się przez obszary Przyziemia. Ale poszło coś za łatwo, zbyt łatwo! Znajdował się teraz w kotlinie otoczonej wysokimi wzgórzami. Właśnie miał się skierować do niewielkiego wodospadu, kiedy usłyszał za sobą szelest wysuszonej w południe trawy.

Jak się masz, Wędrowcze – w głowie Zvida zabrzmiał podejrzany głos. Zvid odwrócił się. Naprzeciwko stała wysoka postać stanowiąca mieszankę wszystkich ras. To był Parszywiec.

Czy my się znamy? – odparł Zvid. Wiedział, że z Parszywcami nie ma w astralu żartów.

Nie, nazywam się Klopss i jestem Inspekiem Prowadzącym tej strefy. Nie posiadasz identu na ten teren, więc musisz zawrócić, Wędrowcze – Zvid doskonale wiedział, czym grozi, gdy Parszywce mówią do kogoś tym tonem. I to ich „wędrowcze” … Widząc, co się święci, Zvid zaczął uciekać. Zaskoczony tym Parszywiec nie zdążył już założyć na niego swego straszliwego Emitora. Niemal instynktownie Zvid omijał szybujące wokół niego białe zjawy Przyziemia i w ułamku sekundy znalazł się z powrotem w swoim mieszkaniu na Ziemi. Już chciał wykonać rutynowe przejście na Focus Fizyczny, gdy nagle zdębiał i zawisł zaszokowany pod sufitem. Na jego tapczanie, wśród różowej pościeli, brakowało tego, co w tej sytuacji jest najbardziej potrzebne: jego ciała fizycznego! … ( cdn.)


Reklamy

Komentarze 4 to “W pułapce światów (odc. 1.)”

 1. Znany krytyk Says:

  Nareszcie bezpretensjonalna, niesiląca się na zbędną literackość, a trzymająca w napięciu fantastyka. Z wartką akcją, bez ezoterycznego pustosłowia. Zeykenowie KISZECKIEGO… das war eine Tragödie!

 2. tekken_17 Says:

  Zalepiaszcze! CZekam na nastepny odcinek.
  A komiks do tego bedzie?

 3. Kobi (też znany) Says:

  Komiksu nie będzie, ilustracje na okładkach jeno – trzeba uruchomić wyobraźnię!

 4. Drabina Drabinovic Says:

  Spinalco = frajerco

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: