W pułapce światów (odc. 2.)

ic nie wydawało się Moonerowi bardziej paskudnym od przekonania, że jest się w połowie kompletnym człowiekiem. Lecz Zvid nie stracił zimnej krwi. Był Eksplorerem Operacyjnym Wyższej Klasy na wysokim poziomie praktyki. Gdyby konkurencja dowiedziała się, co zaszło, już by go załatwili. Zvid wiedział, że nie jest martwy – wówczas jego ciało astralne emitowałoby zupełnie inne kolory. Czyżby bilokacja? Nie, to bez sensu. Całe zwoje myśli Moonera przelatywały przez jego mózg, jak serie z karabinu maszynowego. Podejrzewał najgorsze, ale musiał to sprawdzić. Mógł to zrobić tylko w jednym miejscu na szczęście nie na Ziemi. Tak, wyłącznie tam: w Centrum Operacyjnym dla Śniących! Istniał jedynie mały problem. Zvid, uczęszczając jeszcze do Akademii Eksplorerów, nie za bardzo przykładał się do zajęć w tym Centrum, wręcz je „olewał”. Z tego powodu Klisplan, Główny Mentor Centrum, obiecał Zvidowi przy najbliższym spotkaniu murowane bęcki. Klisplan jest meta-dewem, a ci nie używają żartów. Jednak w obliczu sytuacji bez wyjścia Zvid zdecydował się poprosić tam o pomoc…

Jak odrzutowiec Mooner przeskakiwał kolejne strefy pełne świeżych umarlaków, aż w końcu rozpoznał słynny budynek Centrum. W okolicy panowały ruch i gwar niemal nie do zniesienia, więc Zvid skierował silny namiar do Sekcji Instruktażu dla Śpiących. Spodziewał się długiego kluczenia, ale grubo się mylił. Klisplan wyłapał ident Zvida i już czekał. Jego urażona ambicja mogła się wreszcie odegrać. Było z nim trzech Asystentów. Jednego z nich Zvid znał: to Stephino z Działu Wcieleń, którego kiedyś trochę poratował. Zanim zdążył się odezwać, Mentor rozpoczął prześmiewki.

Aaa, kogóż my tu mamy? Pan Mooner! No, panie! Wielki pan Mooner raczył nas „zaszczycić” swoją obecnością! Wiedziałem, że kiedyś przyjdziesz w łachę, że ten moment kiedyś nastąpi. Czego tu chcesz, pajacu!? atak mentalny Klisplana był potworny. Zvid nie mógł się szczelnie chronić swoim polem energetycznym. W razie potrzeby potrafił stać się chamski, lecz teraz nie chciał nikogo drażnić.

To może dziwne, ale potrzebuję waszej pomocy. Tylko tu mogę coś sprawdzić. Chodzi o informacje o…

Zamilcz, astralny wsioku, ty kloako ludzka!!! Ty tufo starciała! zabrzmiała przerażająca kontra Przyszedłeś skamlać?!Kręć dropsa, kutafonie jeden! Zvid już nie dawał rady. Kule myśli przechodziły przez niego jak widelce przez masło.

Ależ Mentorze, ja tylko…

Skacz na drzewo, sraczu! I odpłyń mi stąd zaraz, chłopcze, bo jak nie, to tak dostaniesz pińścią między ślipia, że już nigdy nie wyruszysz w astral, ciulu jeden! Klisplan kipiał.

Ja zgubiłem ciało fizyczne, Mistrzu! resztkami sił wystrzelił Mooner… Nie wiadomo, czy to zwrot „mistrzu” podkręcił Klisplana, czy też niecodzienność sytuacji. Cisza, jaka nastąpiła, zdawała się krzyczeć.

Ooo, pan Mooner coś zgubił i jest niekompletny. Jakże nam przykro. I co my teraz poczniemy? Chyba się rozpłaczemy, he he he! Mentor bawił się znakomicie.

Nie kpij Kliss, sytuacja wygląda poważnie włączył się Stephino.

Zamknij koparę Steph, przecież wiem! dobór słów meta-dewów bywał tragikomiczny! Ten idiota, twój wujek, wkręcił cię do Akademii, ale w Centrum by ci nie pomógł. No, ale niech ci będzie syknął Klisplan. Udasz się teraz do Terytorium Systemów Przekonań. Tam, w Parku Przyjęć, znajdziesz naszego agenta. Nazywa się Emon. Właściwie to on sam cię znajdzie. Emon już na pewno sprawdził twój przypadek i powie ci, co masz robić dalej. A teraz ruszaj, głąbie i pamiętaj: jeśli nawalisz, konsekwencje mogą być nieobliczalne! Fuck off, Mooner! zaklął i cała trójka zniknęła, pozostawiając Moonera osłupiałego ze strachu. Albowiem Zvid doskonale wiedział: aby dotrzeć do Parku TSP, trzeba przedzierać się przez Terytorium Parszywców, czego nijak nie potrafił sobie wyobrazić… (cdn.)


Reklamy

Komentarzy 7 to “W pułapce światów (odc. 2.)”

 1. Drabina Drabinovic Says:

  Szpinalco – padalco hehe, ekhm.

 2. Te, Drabina, chcesz nosić aparat? Gęba się nie zamyka…

 3. Drabina Drabinovic Says:

  Gruby grubas!

 4. No i jesteś u pani, że się wyzywasz.

 5. Szpinalco Says:

  Posluchaj no, Drabina – narazie mnie to bawi, ale…

 6. Człowieku, Ty uważaj, Ty ze Szpinalcem nie zadzieraj, jeszcze się to nikomu nie opłaciło… jednego gościa, to znaleziono na linie trakcyjnej… drugi leżał w kanale z przetrąconym mostkiem… to tylko te najłagodniejsze przypadki, to strach mówić, człowieku, Ty się zastanów, życie Ci niemiłe?

 7. Drabina Drabinowicz Says:

  Nie dam się nabrać, Szpinalco Padalco nie umie na komputerze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: