W pułapce światów (odc. 3.)

dyby ktoś chciał opisać niezliczoną ilość istot i światów astralnych, musiałby to robić chyba przez tysiąc lat. Zvid Mooner mijał najprzeróżniejsze indywidua, jakie tylko można by wymyślić. Na swojej drodze do TSP spotykał jednak głównie istoty człowiecze, najczęściej śpiące fizis lub astrale zmarłych. Nie dawały mu one się skupić, a było się nad czym zastanawiać. Zvidowi nie podobał się podejrzany ton Klisplana i mimo wszystko łatwość, z jaką uzyskał kontakt z mentorami. No i wreszcie: gdzie jest to jego „opakowanie”!? Przecież cały czas z olbrzymim wysiłkiem nakierowywał w domu swój ident na swoje ciało. To po prostu niemożliwe, aby nie wejść w nie z powrotem. A jednak – takie rzeczy się zdarzają. Coś nie grało w całej tej historii, ale tym na razie Zvid się nie przejmował. Czekała go ciężka podróż.

Przepraszam stary, co to za ulica? – usłyszał nagle. Jakiś facet w żółtym trykocie pojawił się przed nim na drodze. Rzeczywiście, znajdowali się w mieście z dziwacznymi ulicami. Zvid od razu poznał, że to świeżo umarły, lecz nie miał teraz czasu na zabawę w „odzyskiwanie”.

Wybaczy pan, ale się spieszę. Zaraz tu ktoś po pana przyjdzie.

Jak to „przyjdzie”? Przecież ja muszę skończyć naprawę tego starego BMW. Wziąłem zaliczkę! – naciskał umarlak.

Było bardziej się rozwijać duchowo i pomyśleć co nieco o reinkarnacji, a nie tylko kościółek i do domu” – pomyślał Zvid. – Czekaj tu, a wszystko będzie dobrze, ja muszę lecieć – odparł i pomknął co sił, bo na horyzoncie widział już charakterystyczne rubinowe barwy Terytorium Parszywców. Zvid skoncentrował się jak tylko mógł najlepiej. Posiadał znakomitą umiejętność wysyłania silnych kuli myślowych zwanych Petardami Wiązki M. O tym, że robi to tak doskonale, nie wiedzieli nawet jego pracodawcy. Była to jego tajna broń!

Mooner „płynął” teraz ulicami niezwykłego i zarazem złowieszczego miasta. Dzielnice wypełniały gigantyczne wieżowce i wspaniałe wille z zaokrąglonymi narożnikami ścian, a ich kolorystyka zmieniała się co kilka sekund. Oprócz niego nie było tu nikogo, ale Zvid wiedział, że Parszywce na pewno już go obserwują. Mooner zauważył nagle prawie niedostrzegalny ruch mglistej postaci po lewej stronie szerokiej arterii. To był Parszywiec o bardzo wątłym wyglądzie. „Wątły” przeszedł sobie dalej, jak gdyby nigdy nic. Jednak Zvid znał trochę taktykę „parszywych” ataków: Parszywce wysyłają zawsze takich niepozornych na zwiad w celu uśpienia czujności ofiary. Nie bez powodu nazywano ich „kosmicznymi szczurami”… W powietrzu wisiało napięcie. Mooner przeczuwał straszliwy, mentalny atak, z których Parszywce słynęli. Oczami wyobraźni widział już setki par oczu śledzących go z okolicznych okien i zakamarków… „Aaaaaahhhhhrrrrrr!!!” – nagły wrzask, połączony z potężnymi wibracjami myślowych petard, uderzył w świadomość Moonera jak wybuch pocisku! Zaskoczony nieco Mooner zdążył jeszcze pomyśleć jedno: ZACZĘŁO SIĘ! … (cdn.)


Reklamy

Komentarze 3 to “W pułapce światów (odc. 3.)”

  1. Drabina Drabinowicz Says:

    Myślę, że czas rozpocząć poważną dyskusję o Szpinalcu Padalcu. To ja może zacznę. Nie znam go, nie ufam mu i nie wiem jakie są jego prawdziwe zamiary. Moim zdaniem chce doprowadzić do upadku Tonik Językowy, który ja osobiście na moich krzywych plecach nosiłem wiele miesięcy.

  2. No i niestety Tonik się od tych twoich krzywych pleców też wykoślawił. Ale Szpinalco wyprowadzi nas na prostą.

  3. Szpinalco Says:

    Ostatni raz komentuje twoje mizerne wypociny, Drabina! Tylko przez wieloletnia znajomosc z wlascicielami tego blogu, nie nazwe cie gorzej, klapcioku jeden! A tak w ogole to za czesto sie cos ostatnio odzywasz. Cos mi to pachnie jak jakas dywersja z Bezpieki. Hm…(!?).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: