Opowieści na przywitanie jesieni

Tego typu działalność możliwa jest jedynie na kolejach brytyjskich. Obsesyjne przestrzeganie zasad health & safety musiało poskutkować wykwitnięciem mikroprzestrzeni w przenawożonym kontrolami systemie. Nawet polskie BHP nie doprowadziło do powstania tak idealnych warunków dla rozwoju rozległych planów dywersji wynikających ze zgromadzonego gniewu, ze skumulowanych frustracji i niespełnionych oczekiwań, które porastają stulejki ludzkich mózgów.

Narzędzia zostawialiśmy po pracy w białej skrzynce, nazywanej również siwą budką. Kluczyk od skrzynki był w posiadaniu menedżera, który przechowywał tam, oprócz naszego ekwipunku, również postadornowskie teorie antyspiskowe – intelektualny śmieć pretendujący do miana tak zwanych modnych prądów. Haki, kilofy, gigantyczne śruby – wszystko to przyczynia się do rozwoju wyobraźni u młodego człowieka. Niemniej jednak, pomimo stymulującego wpływu na umysł, najbardziej atrakcyjne wizualnie akcesoria okazały się wysoce niepraktyczne. Kiedy już przyszło co do czego, do stworzenia postaci koszmarnika ze wschodniej budowy wystarczył porządny łańcuch.

Ile się zmieniło przez piętnaście lat – kiedy byłem w czwartej klasie, żyli jeszcze ludzie pamiętający zabory. Teraz to już prehistoria, a za niedługo druga wojna to już będzie lat sto. Katie Melua dostała platynową płytę za sprzedanie dwudziestu tysięcy egzemplarzy; kiedyś złota to było pięćdziesiąt tysięcy. Proste, zwykłe ludzkie przemyślenia dawały mi silne poczucie człowieczeństwa.  Nad ranem, wychodząc na powierzchnię, zaczynaliśmy mysleć o otwartych sklepach i lokalach gastronomicznych.          (kisz)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: