Przewodnik nowoczesnego działkowca, odc. I: Najnowsze gatunki warzyw.

nowe trendy w warzywnictwiePracownicy Instytutu Inżynierii Światłogenowej w Wacławicach opracowali nowe gatunki warzyw korzeniowych. Nadają się one idealnie do wyhodowania człowieka XXII wieku:

 1) Bulwa piaskowa – kumuluje ormus w znacznych ilościach. Z powodzeniem zastępuje zarówno ziemniaka, jak i marchew. Uprawna nawet na piasku.

2) Burak wściekły – czyli „skoncentrowany” burak ćwikłowy. Wartość kaloryczna jednej sztuki tego buraka to 2460 kcal. Zawiera kwas hialuronowy.

3) Cytryna podziemna – łączy cechy słodkiego ziemniaka i owoców cytrusowych. Doskonała do wzmocnienia organizmu.  Łodyga i liście bogate w dimetylotryptaminę.

 Gatunki mają być dopuszczone do konsumpcji od kwietnia i do uprawy od października 2015 roku poza terenem Unii Europejskiej, oraz najprawdopodobniej od 2018 roku na terenie Unii (po przepchnięciu tzw. przewałki Krutza). Uprawa i konsumpcja budzą pewne kontrowersje ze względu na obecność w korzeniach tych roślin pierwiastków nie występujacych naturalnie na planecie Ziemia (dubn oraz pierwiastki falowe), a także prawdopodobną możliwość krzyżowania z kilkoma gatunkami drzew i owadów (m.in. smaczliwka i komar brzęczący).       (kisz)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: