Balzak, Gogol i Dickens uświetnili otwarcie obchodów 5-lecia Tonika Językowego

Balzak, Gogol, Dickens

Szanowni Czytelnicy naszego memłoga! Uroczyste obchody 5 rocznicy powstania Tonika Językowego uważam za rozpoczęte! Jako że materią napędową tego periodyku była zawsze literatura, Tonik Językowy rozpoczął właśnie emisję serii 99 jubileuszowych znaczków mejlowych, przedstawiających 99 wielkich i małych pisarzy ostatnich 200 lat. Prezentujemy dziś pierwsze trzy znaczki – do kupienia w placówkach poczty elektronicznej w całej sieci. Emisja znaczków będzie trwać regularnie do końca września 2014 roku – wtedy bowiem mamy zamiar zakończyć Wielkie Obchody 5 Jubileuszu Tonika Językowego. Aby uniknąć konfliktów politycznych i myślowej pornografii, pisarze polscy pojawią się w odrębnej serii, której emisję rozpoczniemy wkrótce. Poza tym, w czasie trwania uroczystych obchodów (nie mylić z odchodami lub dochodzeniem – taki żart, hehe) nasi Czytelnicy mogą być pewni wielu innych atrakcji, wspomnień i wzruszeń!

Z emocji ścisnęło mi gardło, więc pierwszych trzech pismaków pozostawiam bez komentarza. Zapowiadam jednak, iż podczas prezentacji kolejnych znaczków literaci oraz ich tworczość opatrzone będą stosownym przypisem, bezlitośnie obnażającym intelektualne ubóstwo Edwarda Kiszeckiego! Zapraszam, pozdrawiam, i płaczę z radości!          (kisz)

Reklamy

Komentarzy 6 to “Balzak, Gogol i Dickens uświetnili otwarcie obchodów 5-lecia Tonika Językowego”

 1. Drabina Says:

  Przepraszam najmocniej, a czy przewiduje się jakieś prezenty okolicznościowe dla fanów, dni otwarte w Redakcji, pocztowe znaczki rocznicowe? Bo nie wiem, gdzie paczać.

  A tak na marginesie, to co Pan sobie myślisz w ogóle? Nic piszesz Pan, nie dzwonisz… Czy to naprawdę potrzeba onanistycznych blogów, żeby się porozumieć? No ale dobrze, ja nic nie mówię. Nie poruszam tego tematu. Nie było gadki.

  • Jestem tutaj postawiony w klopotliwej sytuacji, albowiem jakkolwiek noglym naobiecywac okolicznosciowych prezentow dla fanow, to musze nadmienic, ze P. Drabina, jako byly wspoltworca i autor (nienajlepszy co prawda, ale zawsze autor) Tonika Jezykowego, nie zostal zaliczony do fanow. Bedzie natomiast elementem wspomnieniowym (znajac mentalnosc Edwarda Kiszeckiego nie spodziewalbym sie niczego milego). Dni otwarte byly planowane, ale odwolano je ze wzgledu na napieta sytuacje na Ukrainie.

   Tyle w kwestiach organizacyjnych, natomiast w kwestii marginesu: przyznaje, zdziadzialem troche. Co prawda nigdy nie lubilem zbytnio komunikacji zdalnej, wiec to mnie troche usprawiedliwia. Nastepne nawiedzenie Ojczyzny planowane jest na szeroko pojete lato, wiec jesli bedzie wola I ochota – bedziem pic!

 2. Proszę prowadzić kulturalną dyskusję na poważnym blogu. W czerwcu blog prawdopodobnie zostanie wprowadzony przez MEN na listę lektur szkolnych, proszę o przykład dla dzieci i młodzieży.

 3. Drabina Says:

  No tak, też nie lubię zdalnej. Za to w bezpośredniej komunikacji jesteś Pan zasłużony, jak Piłsudski, Dmowski, żeby nie powiedzieć, jak, za przeproszeniem, Jaruzelski.

  • Edward Kiszecki Says:

   Wzruszony i zaszczycony przyrownaniem do tak wielkich mezow stanu (mam tutaj na mysli szczegolnie Jaruzelskiego i Dmowskiego, bo Pilsudski to wiadomo, niemiecki agent) musze jednak oddac sprawiedliwosc i honor Innym (jakim Innym, pozostawiam tymze do domyslunku), ktorzy nie mniej niz Ja przyczynili sie do wzrostu komunikacji bezposredniej. Pozwole Ich sobie polaczyc paralela do mojego ulubionego meza stanu, Pana Edwarda Gierka.

   Zeby jednak nie konczyc w atmosferze wzajemnych zalow i oskarzen, napisze raz jeszcze: Jas Wedrowniczek czeka.

   • Drabina Says:

    No dobra, już się wcale nie gniewam. Ale po co było się kłócić, to ja naprawdę nie wiem. Zawsze lepiej od razu szukać porozumienia, racja zawsze jest gdzieś po środku, są różne odcienie szarości. Jak będziesz w moim wieku, to to wszystko zrozumiesz. No ale już dobrze, zostawmy to.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: