„Bańki mydlane, Ziemia i Księżyc, mapy i daty”

mapy i daty

1992.08.18. – babcia ze Szczecinka gubi banknot z Ludwikiem Waryńskim wracając ze sprzedaży pomidorów na przystanku autobusowym (wieczorem spadł deszcz i banknot zamókł; po jedenastu dniach walania się zostaje zamieciony do studzienki kanalizacyjnej wraz z niedopałkami papierosów).
1992.09.14. – babcia ze Stargardu oglądając obrady Sejmu rzuca hasło „to cholery jedne” (prawdopodobnie chodzi o rewaloryzację rent i emerytur); pada również stwierdzenie, że Pawlak to był taki fajny chłopak i nie wiadomo po co Suchocka przyszła.
1993.04.09. – Mati zapomina spakować książki ze środowiska i na lekcji musi korzystać z egzemplarza siedzącego obok Malmy.
1993.09.05. – tata znajduje sprężynę w zjedzonej na śniadanie białej kiełbasie.
1994.03.26. – Piotrowi udaje się przejść ten trudny moment w drugim poziomie gry Rick Dangerous (starożytny Egipt); po raz pierwszy i chyba ostatni naszym oczom dane jest ujrzeć etap trzeci (zamek z hitlerowcami).
1994.12.02. – mama o mało co nie poślizgnęła się w drodze do pracy; w torebce miała słoiczek z czarnym tuszem.
1995.02.23. – o godzinie 13.34 wujek przynosi pączki na tłusty czwartek; podczas kawy dyskusja o sytuacji gospodarczej kraju, reklamach telewizyjnych, a także dawnych działaczach komunistycznych (mama wzięła wolne).
1995.11.22. – Mati zostaje sam w domu z powodu przeziębienia; w czasie leżenia w łóżku jest świadkiem wyemitowania przez stację Polsat teledysku Celebration zespołu Fun Factory (głupota).
1996.16.05. – dziadek ze Szczecinka po obejrzeniu programu Ojczyzna polszczyzna zapisuje coś na karteczce i chowa do Leksykonu PWN.

2017.25.12. – Wujek tworzy mapę Klapolandu, znajdującego się prawdopodobnie na obrzeżach Układu Oriona.

(kisz)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: